Очевидно наблюдаваме смесица от този подход в управлението, но като неспециалист ми е трудно да кажа кое преобладава. Преди все пак имаше някакъв плурализъм, доколкото управляващите политически партии от една страна и службите с властите (като медийната), които са под техен контрол, бяха противници. Сега полицейско-мутренският подход вече е почти тотален, с изключение на няколко (все още) опозиционни политически партии. И тъй като нашите управляващи са подвластни на БигБрадър/с, може да се каже, че сме в крак със световния ред.
Това, което се случва с военните пък - реформи с пенсионирания и др. под, както и хващането на бившия министър с подкуп (все още няма съдебна присъда), ми напомня на случващото се в Турция. Дали и тук управляващите не са виждали заплаха от страна на военните?
Резултатът от всички тези методи, освен влошаване на икономическото състояние на държавата, а вероятно и още по-силно влошаване на политическото, културното и всяко друго, ще бъде, че най-способните и активните отново масово ще започнат да бягат в чужбина с изключение на тези, които властта смята за опасни за себе си. Последните ще задържат вътре и ще ги мачкат, докато престанат да бъдат неудобни по един или друг начин.
сряда, 7 април 2010 г.
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
Няма коментари:
Публикуване на коментар